Den sidste tirsdag i hver måned inviterer Laurbjerg Konfirmandstue til en hyggelig formiddag fra kl. 9.30 til 11.30. Her kan alle interesserede mødes til en kop kaffe, et rundstykke og en god snak. Arrangementet er åbent for alle, og der kræves ingen tilmelding. En praktisk minibus kører desuden fra Værum/Ørum til Laurbjerg og retur, så transporten er let tilgængelig for alle.
Lectio divina og kropslig afspænding med Eva GraabekFor dem, der ønsker at finde indre ro og fordybelse, tilbyder Laurbjerg Konfirmandstue også en session med lectio divina og kropslig afspænding. Dette arrangement foregår i stilhed og er åbent både for nybegyndere og erfarne deltagere. Sognepræst Eva Graabek leder sessionerne, som finder sted den 26. maj og 16. juni kl. 16.30. Tilmelding er nødvendig og kan ske på telefon 61 67 90 41.
Praktiske informationer
Datoer og tidspunkter:
- Fællesskab med kaffe: Tirsdag 26. maj 2026, kl. 9.30-11.30
- Lectio divina og afspænding: Tirsdag 26. maj og 16. juni 2026, kl. 16.30
Sted: Laurbjerg Konfirmandstue, Pilevej 1, Laurbjerg, 8870 Langå
Entré: Ikke oplyst
Transport: Minibus fra Værum/Ørum til Laurbjerg og retur
Tilmelding til meditation: Tlf. 61 67 90 41
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her