Fællesskab og hygge i Laurbjerg Konfirmandstue

dato

Laurbjerg Konfirmandstue byder på hyggelige sammenkomster både den sidste tirsdag og første fredag i måneden. Her kan du nyde en kop kaffe, deltage i spændende samtaler og nørkleprojekter. Alle er velkomne, og tilmelding er ikke nødvendig.

I Laurbjerg Konfirmandstue er der plads til alle, når der inviteres til hyggelige sammenkomster. Den sidste tirsdag i måneden fra kl. 9.30 til 11.30 kan du nyde en kop kaffe, et rundstykke og en god snak. Arrangementet er åbent for alle, og der er ingen krav om tilmelding.

Der er arrangeret bustransport fra Ørum og Værum kl. 9.00 fra p-pladsen ved Værum Kirke, kl. 9.00 fra Jebjerg Forsamlingshus og kl. 9.10 fra Væthkrydset ved Skærvadvej. Bussen kører retur kl. 11.30 ad samme rute.

Nørkleprojekter og præstens tanker

Den første fredag i måneden er der også mulighed for at deltage i et fællesskab, hvor man kan tage sit nørkleprojekt med. Fra kl. 9.30 til 11.30 kan du dele inspiration og opskrifter med andre deltagere, mens du nyder en kop kaffe og en lille bid brød.

Hver gang vil præsten bidrage med en tanke fra hverdagen, der kan sætte gang i en lille debat eller refleksion. Dette arrangement kræver heller ikke tilmelding.

Praktisk information
Datoer: Tirsdag 29. april 2025 og fredag 2. maj 2025
Tid: Kl. 9.30-11.30
Sted: Laurbjerg Konfirmandstue, Pilevej 1, Laurbjerg, 8870 Langå
Entré: Ikke oplyst
Målgruppe: Alle



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut